Anime-Emotion
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime-Emotion

Un forum despre tot si toate, )
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sistem de energie

In jos 
AutorMesaj
ησ ηαмє
Member
ησ ηαмє


Mesaje : 120
Data de inscriere : 18/09/2011
Varsta : 27

Sistem de energie Empty
MesajSubiect: Sistem de energie   Sistem de energie I_icon_minitimeJoi Sept 22, 2011 1:02 pm

As vrea sa propun sistemul care la spus Shao pe ak:
Citat :
Fiecare trebuie sa dati edite la tehnici (Sorry) si in dreptul fiecarei tehnici sa scrieti cat la suta consuma din energie.
La primul rang, Beginer energia va fi de 100% apoi pentru fiecare rang energia creste cu 20%
Deci la expert energia va fi de 140%.
In timpul luptei cand se posteaza o tehnica, playerul va pierde din energie (calculati si voi) astfel daca nu are destula energie pentru o tehnica, nu o foloseste.
Tehnicile vor consuma energie in functie de puterea ei...

Exemplu: Un chidori consuma 10%, un chidori Nagash consuma 15%.. sau ceva de genul asta.

Energia se va incarca cu 5% pentru fiecare post in care Playerul nu face nimic.
Exemplu: X are 30% energie.
Y pregateste o miscare
X Se scarpina in cap, => x are 35% energie.
O bariera costa 100% din energia atacului.
Ex: Daca sunt atacat cu o miscare de 20% energie si folosesc Rethor, atunci bariera mea consuma 20% energie ca sa blocheze.

Despre abilitatile pasive.
Ex: Divine Light-ul meu va consuma 10% la creere apoi inca 10% pentru fiecare post al meu in care il tin.

Inca o rugaminte.
** Detaliati Tehnicile, orice nu este scris in tehnici nu puteti folosi in lupta. Daca o tehnica aduce lumina, spunti cum o aduce ( Ex tehnica mea aduce lumina printr-un mini soare).
Ideea e sa detaliati putin atacurile.

Abilitati pasive2: Sunt doua variante "Abilitatea X costa Y energie si se activeaza peste Zposturi" - Ex Meteor Impact, care nu actioneaza decat peste 4 posturi de la lansare.
Si a 2-a varianta "Abilitatea X costa Y energie, si in fiecare post mai costa inca Z energie"

Nota: Mi se pare normal ca si eschivele si blocarile sa foloseasca energie..

Pareri?

Asta e cea ce a scris Shao.... dar voi ce ziceti? E bine daca il adaptam si noi ?Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sistem de energie Empty
MesajSubiect: Re: Sistem de energie   Sistem de energie I_icon_minitimeJoi Sept 22, 2011 3:08 pm

Sincer sa fiu,nu ar trebui sa ma bag pe sectiunea de RPG,dar nu ma intereseaza ce a scris ''x'' pe ''xxx site'' in legatura cu sectiunea de RPG.Fiecare forum isi adopta propriul stil,si pana nu imi vii cu acceptul lui in legatura cu acest adaos,voi inchide acest topic.

Nu vreau ca site-ul sa fie acuza de ''furt''.Asa ca,cand o sa-mi vii cu acceptul lui,mai vedem.



Topic inchis!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sistem de energie Empty
MesajSubiect: Re: Sistem de energie   Sistem de energie I_icon_minitimeJoi Sept 22, 2011 3:23 pm

Inca ceva,daca cineva are vreo plangere in legatura cu asta,am pm-ul deschis si astept acolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sistem de energie Empty
MesajSubiect: Re: Sistem de energie   Sistem de energie I_icon_minitime

Sus In jos
 
Sistem de energie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sistem de energie :))

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Emotion :: Off-Topic :: RPG-Zone :: Reguli :: Informatii despre RPG-
Mergi direct la: