Anime-Emotion
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime-Emotion

Un forum despre tot si toate, )
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pactul din munti

In jos 
AutorMesaj
RebeL KidZ
Founder
Founder
RebeL KidZ


Mesaje : 164
Data de inscriere : 16/09/2011
Varsta : 26
Localizare : În buzunaru tău

Pactul din munti Empty
MesajSubiect: Pactul din munti   Pactul din munti I_icon_minitimeDum Oct 02, 2011 9:23 am

Amaya se plimba la poalele muntelui, se uita in sus, si ceva parca o chema, se transforma in inger fara ca cineva sa o vada si zboara spre varf, zburand ceva mai sus sa para ca ea a picat din cer, se transforma inpoi in forma de om ea parand ca a picat din cer, aterizand in picioare.
Doua lumini stralucitoare apar in fata ei, una fiind roz inchis si cealalta de un alb imaculat

Pactul din munti Konachan.com%20-%2078033%20angel_beats!%20tachibana_kanade%20wings%20yui_(angel_beats!)

OOC: Aia in roz e Yui si cand vorbeste pun Y in fata, si cealalta in alb e Tenshi si pun T in fata si la Amaya cu A

BIC: A: Ce? vreau si eu...
Y: Nu se poate. *vorbind pe un ton vesel*
T: Mda...
A: De ce nu?... si cine sunteti si ce vreti?
Y: Fiindca asa aparem noi, eu sunt Yui *pe acelasi ton*
T: Eu sunt Tenshi...
A: Ok... si ce vreti?
Y: Mai intai, zi`ne cum te cheama
A: Eu sunt Amaya, si ce vreti?
T: Sa facem un pact...
A: Un pact?
Y: Da *zambind larg*
A: Ce pact?
T: Pai... trebuie sa semnezi cu sange un pergament
Tenshi scoate un pergament
Y:Cu sangele tau...
T: Dupa ce semnezi pergamentul cu sangele tau, noi trei o sa devenim o persoana
Y: Te poti transforma in noi, si sa ne stapanesti abilitatile, desigur ca tu trebuie sa le antrenezi
T: Da trebuie sa fii un inger intunecat
A: Sunt un inger intunecat... dar voi ce sunteti?
T: Noi am fost izgonite din Rai si Iad din cauza ca suntem prietene...
Y: Si am ramas blocate pe acest munte, noi te`am chemat *zambind*
A: Si la fiecare pact e un pret, deci care e pretu? si daca sunteti blocate aici, dupa ce devenim o singur persoana n`o sa fiu si eu blocata cu voi?
Y: Paai... o las pe Tenshi sa dea explicatiile, se pricepe mai bine...
T: Da e un pret, libertatea, si pretul e libertatea noastra, dupa ce ne combinam o sa ne bazam pe libertatea ta
A: N`o sa ma controlati voi?
T: Nu, noi o sa devenim parte din mintea, amintirile si personalitatea ta, dar ce`a dominanta esti tu...
A: Cum adica deveniti o parte din mintea, amintirile si personalitatea mea???
T: Noi putem sa schimbam cate`o vorba in mintea ta, o sa ai amintirile tale plus ale noastre, si poti ramane cu cate`o chestie de la personalitatea noastra
A: Cu cate`o chestie de la personalitatea voastra?
T: De exemplu eu sunt serioasa, poate dupa ce devenim o persoana ai fi si tu serioasa.... s`au mai serioasa...
A: Aham... inteleg... dar ce castig eu?
T: Te poti transforma in noi, ne poti chema in lupta, cand te transformi in noi, iti pot aparea si aripile s`au te poti transforma si fara aripi, si ne poti antrena abilitatile incat sa le folosesti tu... dar...
A: Dar?
Y: Te poti transforma in noi, dar pana nu antrenezi destul forma noastra, poti ramane asa pe o perioada nedeterminata, dar...
T: Dar asta a fost aranjat de noi, incat sa inveti sa ne controlezi forma noastra, am vorbit cu cineva... sa te ajute...
A: Si unde semnez?
Tenshi ii intinde pergamentul
Amaya se musca de deget si degetul incepe sa sangereze, semnand cu sangele care curgea de la deget
Deodata cele doua fete dispar si in locul lor aparand niste luminite luminoase, Amaya fiind undeva la mare distanta de pamant acele luminite inconjurand`o, ea transformandu`se in Tenshi (fara sa vrea)

Pactul din munti 439986-bigthumbnail

Ea vazand ca s`au tinut de cuvant, aterizeaza pe pamant, in picioare dupa care lesina, forma lui Tenshi disparand. (fara sa vrea)
Un baiat a asistat la toata scena, luand`o pe Amaya de jos, stiind ca e lesinata la cata energie a costat transformarea, fiind vorbit cu cele doua fete s`o ajute ca transformarea as nu`mai manance atata energie.
Plecand cu ea de acolo
Sus In jos
https://anime-emotion.forumgratuit.ro
 
Pactul din munti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Emotion :: Off-Topic :: RPG-Zone :: Terra :: Munti-
Mergi direct la: